orgLib.com






Question #1

A bag of marshmallows sells for $9.99 and holds 40 pieces of marshmallows .

Select True or False for each of the following statements

1- For $1 you can buy 4 marshmallows

2- Each 1 marshmallow costs 20

3- For $3 you can buy 12 marshmallows

4- Five marshmallows cost 125


show your work here

Submit Answer