orgLib.com






Question #1

A candy store is selling 60 jelly beans for $3

Select True or False for each of the following statements


1- For $1 you can buy 30 jelly beans 

2- Each 1 jelly bean costs 5

3- For $2 you can buy 40 jelly beans 

4- Five jelly beans cost 30


show your work here

Submit Answer