orgLib.com






Question #1

A chocolate store sells boxes of chocolates. Each box sells for $10.75 and holds 43 pieces of chocolates.

Select True or False for each of the following statements

1- For $1 you can buy 4 chocolates 

2- Each 1 chocolate costs 50

3- For $2 you can buy 8 chocolates 

4- Five chocolates cost 150


show your work here

Submit Answer